Deklaracja dostępności
Fundacja Dobczyckie Centrum Wsparcia im. Michała Nowaka zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych (Dz.U. 2019 poz. 848). Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej:
www.fundacjadcw.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2017 r.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 16.11.2023 r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- Nie wszystkie treści artykułów oraz dokumentów publikowane na stronie mogą być dostępne cyfrowo,
- Udostępniane filmy nie mają audiodeskrypcji oraz napisów rozszerzonych (dla niesłyszących),
- Elementy osadzone pochodzące od zewnętrznych dostawców, wyłączone są z obowiązku zapewniania dostępności,
- Brak ostrzeżenia przed otwarciem nowego okna/zakładki w przeglądarce.
- Linki prowadzące do dokumentów do pobrania nie zawierają informacji o formacie i rozmiarze dokumentu.
- W linkach mogą wystąpić powtórzenia opisów alternatywnych i tytułów.
- Linki nie zawierają opisu lokalizacji do jakiej prowadzą.
- Na stronie mogą występować błędy walidacji HTML W3C z uwagi na wykorzystywanie ogólnodostępnych szablonów WordPress.
- Witryna nie ma zdefiniowanych jednoliterowych skrótów klawiszowych.
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- Wersję kontrastową, monochromatyczną oraz negatyw,
- Możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
- Widoczny fokus,
- Wyróżnienie odnośników,
- Czytelność czcionek,
- Możliwość odsłuchania w formie głosowej tekstu znajdującego się w postaci artykułu.
Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej
Data sporządzenia: 17.11.2023 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Paweł Wojnarowski pawel.wojnarowski@gmail.com. Można również kontaktować się za pośrednictwem numeru telefonu 606 814 789. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Informacja na temat procedury
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich – link do strony internetowej Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Siedziba Fundacji znajduje się na parterze budynku mieszkalnego zlokalizowanym pod adresem Brzączowice 407, 32-410 Dobczyce.
Do budynku prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych, drzwi są dostosowane do szerokości wózka, a w przypadku szerszych wózków, wjazd zapewniony jest przez drzwi tarasowe z niskim progiem. Łazienka znajduje się na parterze.
Brak jedynie tablic informacyjnych, również w języku Braille’a. Istnieje możliwość wejścia do budynku z psem asystującym lub psem przewodnikiem. W budynku mieszkalnym nie ma pętli indukcyjnej.