Projekt EDB – Szkolenie z pierwszej pomocy

„Edukacja dla bezpieczeństwa z fundacją DCW”.

W dniu 06.07.2024 roku przeprowadziliśmy zajęcia „Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej” w ramach projektu „Edukacja dla bezpieczeństwa z fundacją DCW”.

Szkolenie składało się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej omówiliśmy najważniejsze zagadnienia dotyczącej pierwszej pomocy i odpowiadaliśmy na zadawane pytania. W części praktycznej w podziale na grupy uczestnicy szkolenia ćwiczyli: RKO, boczną ustaloną, udzielania pomocy w przypadku zakrztuszenia, złamań i krwotoków. Dodatkowo przenieśli się też w świat wirtualny, gdzie pomocy udzielali poszkodowanej rowerzystce z licznymi urazami, m.in. złamania ręki, urazu klatki piersiowej, głowy i krwotoku.

Dziękujemy uczestnikom z Krakowska Drużyna Orląt im. A. Petrykiewicza oraz z Jednostka Strzelecka 4115 im. rtm. Witolda Pileckiego w Myślenicach za udział w szkoleniu. Dziękuję również naszym instruktorom i wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu szkolenia.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Więcej zdjęć ze szkolenia znajdziesz na naszym profilu FB.